A to zobowiązuje, dlatego oni chcą wszystko, chcą całego dziedzictwaOdpowiedź na interpelację nr 28414

w sprawie działalności Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu w zakresie współpracy gospodarczej i promocji polskiej gospodarki (fragment)

Czy dzięki działalności Ambasady udało się ściągnąć do Polski w ciągu ostatnich 3 lat jakiś znaczących inwestorów z Izraela?

Zgodnie z polskimi danymi statystycznymi (NBP) bezpośrednie inwestycje izraelskie w Polsce wg stanu na koniec 2017 r. wynosiły ok. 305 mln USD, jednak w praktyce izraelski kapitał zainwestowany w Polsce znacznie tę kwotę przewyższa. Różne źródła wskazują na zaangażowanie izraelskich inwestorów na poziomie pomiędzy 2 a 5 mld USD, większość inwestorów izraelskich lokuje bowiem kapitał w Polsce poprzez firmy mające siedzibę w trzecim kraju europejskim – głównie na Cyprze, w Luksemburgu, Holandii, lub w USA.

Obecne są u nas m.in. przedsiębiorstwa z listy największych inwestorów PAIH: ECI Telecom Ltd 1, Shikun&Binui Group i STR International (nieruchomości, Asbud Piaseczno), IT International Theatres (kina Cinema City) Egged – Mobilis Sp. z o.o. oraz TEVA (fabryka Polfa Kutno). Inne znaczące marki z kapitałem izraelskim to: Link4 – ubezpieczenia, Eden – dystrybucja wody mineralnej i kawy (Dar Natury), apteki Super-Pharm.

za: sejm.gov.pl/sejm8.nsf/interpelacjaTresc.xsp?documentId=A9F9B24816F361ADC125838C004F902D&view=1o

____________________________

Gdyby nie fachowe siły biblijnego narodu wybranego, finanse w IIIRP/Polin dawno by leżały, a tak PKB rośnie systematycznie, a że razem z długiem, no to co – ? Na zachodzie to norma, nikt się tym nie przejmuje. W żydowskim kapitalizmie liczy się przecież rozwój, więc ciągle się pożycza i inwestuje. A kto pożycza ten zyskuje. Ten, co inwestuje ryzykuje, że straci, ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

.

Szczególnie interesował naszych wspólników od wspólnego dziedzictwa leśny ekosystem – ile też tarcicy można wyzyskać z jednego ha. No, a jeśli mają już mieć las, to muszą inwestować i w tartak, bo przecież nie będą nikomu dawać zarobić na rżnięcie.

.

Nocny autobus z grochówką i wkładką mięsnąNa ten pojazd co noc czekają w Łodzi tłumy zmarzniętych i głodnych – bo grochówka w Łodzi smaczna bardzo jest. No, a w PRL-u dostał kto kiedy zupę za darmo? Trza się było najpierw naharować. Ot i wyższość żydowskiego kapitalizmu nad socjalizmem widać jak na dłoni. Pracować nie musisz, a zimą zupę ci dadzą za darmochę. – wyborcza.pl/

.

I słusznie, po co utrzymywać taką fikcję (?). Rządy i rozwój muszą być zrównoważone. (Na zdjęciu minister skarbu państwa IIIRP/Polin, H.Kowalczyk, był nim 3,5 miesiąca – i wystarczy.)

.


Dzięki ustrojowej transformacji po 1989r., dzięki integracji z Zachodem i członkostwu w UE, wreszcie dzięki gospodarczemu dynamizmowi, jaki zapewnia nam żydowski kapitalizm w wyniku tej integracji, IIIRP/Polin ma szansę stać się – co ja mówię, już jest, już się stała – nowoczesnym państwem Zachodu i świata, a jej obywatele cenionymi na europejskich i światowych rynkach specjalistami.

Tylko gdyby nie ten agresywny W.Putin, co na nasz Zachód nastaje, a ostatnio napadł na krainę U, byłoby naprawdę całkiem git w IIIRP/Polin. Byłoby od kogo i gdzie węgiel kupić, a i gazu by nie zabrakło na zimę, no i inflacja by nie rosła – ale nie wiem, czy radowałoby to awangardę żydowskiego kapitalizmu i demokracji w Londynie i w NY (?). No bo przecież ktoś na tym węglu i gazie i na tej inflacji zarabia i to całkiem sporo, a jeśli my nie zarabiamy, to kto -? Ktoś przecież musi – musi też ktoś stracić, żeby zyskać mógł ktoś, to podstawowy mechanizm żydowskiego kapitalizmu, na nim rozwój Zachodu się zasadza, a my z tego rozwoju korzystamy – no, choćby tylko ta darmowa zupa – potwierdzą to we wszystkich żydowskich mediach.

Dariusz Kosiur

więcej : wiernipolsce1.wordpress.com/2022/08/11/zydzi-nie-chca-od-nas-niczego/